Fyzikou k efektivní elektrifikované dopravě | Ing. Jiří Pohl


Dnes to bude delší a přesto velmi poutavé video kde hostem Jana Staňka bude Ing. Jiří Pohl a společně budou diskutovat o tom jak fyzika společně s matematikou a přírodními zákony se lidstvo posouvá k elektrifikované dopravě. Jiří má 72 let, začínal na železnici jako topič na parních lokomotivách. Vystudoval elektrickou trakci na VŠ dopravní v Žilině. V letech 1975 až 2000 pracoval jako projektant elektrických výzbrojí vozidel a později jako hlavní konstruktér v ČKD. Od roku 2000 působí u společnosti Siemens Mobility v oddělení Engineeringu. Po letech práce v první linii projektových úkolů se věnuje průřezovým strategickým rozvojovým projektům a zvyšování odborné kvalifikace vývojových pracovníků. Vyučuje na několika vysokých školách, publikuje v odborných časopisech a vystupuje na konferencích zaměřených na budoucnost dopravy.

#ElectroDad #elektromobil #elektrifikovanadoprava

🔋 Chci inspirovat milion lidí k přechodu na elektromobil a čistou energii.
Inspiroval jsem Vás, podpořte moji nezávislou tvorbu:
- jako Patron: https://www.patreon.com/electrodad
- jako člen / podporovatel YouTube kanálu https://www.youtube.com/channel/UC9hXv4OZ8L6r732X8_iKmIQ/join
- či darem přes korunový účet: 2401894390 / 2010
- nebo při on-line nákupu Tesly použijte můj doporučující odkaz https://ts.la/jan84163 získáme oba kredity, které můžeme vyměnit např. za bezplatné nabíjení Supercharging.

👉 Proč točím videa o radosti z elektromobilů a čisté energie: https://www.electrodad.cz/proc/

📊 Více k ekologii elektromobilů: https://www.electrodad.cz/neekologicke-elektromobily-2020-dle-dostupnych-aktualnich-dat-electro-dad-69/

🎬 Video stříhal Petr Mašek https://www.linkedin.com/in/petr-masek/ či Matěj Vobořil http://www.matejvoboril.cz/
📸 O můj Instagram https://www.instagram.com/electrodad_cz/ pečuje Petr Dobeš